RIFFLSEE

Na Rifflsee se lyžovalo ještě dříve, než na samotném ledovci Pitztal. Proč tedy na Rifflsee? V současné době je tento lyžařský areál charakteristický především moderními tratěmi. Hlavním lákadlem jsou pak dlouhé sjezdy zpět do údolí. Zajímat by vás mohlo na 18 kilometrů upravovaných svahů, moderní přepravní zařízení s bezpečnou sedačkovou lanovkou pro děti, vysoká nadmořská výška u Sunnalm, široké možnosti freeride lyžování a konečně i snadné připojení k ledovci Pitztal.

Lyžařský areál v srdci údolí Pitztal, rozkládající se ve výšce 2.200 metrů nedaleko jezera Rifflsee, nabízí lyžařům 18 kilometrů perfektně upravených sjezdovek. Ty jsou snadno přístupné pomocí šesti vleků. Díky dobré poloze a promyšlené soustavě zařízení na zasněžování je lyžování v tomto lyžařském areálu možné až do dubna. Oblast Rifflsee je napojena na lanovku, vedoucí na ledovec Pitztal. Lyžování je tak možné i tam. Spolu s ledovcem je tak možné vyzkoušet si jízdu celkem na 40 kilometrech sjezdovek.

Kromě upravovaných sjezdovek nabízí Rifflsee také lyžařské tratě a běžecké tratě. Zážitkem je jízda v hlubokém sněhu, kterou bezpochyby ocení všichni fanoušci freeride. Lyžařský areál Rifflsee má pro skialpinisty připraveno 5 kilometrů vysokohorských turistických stezek ve výšce 2.200 metrů a běžkařské stopy se táhnou až do vzdálenosti 21 kilometrů.

Přátelskost Pitztalu se také odráží v jeho cenové politice. Děti do deseti let mohou jezdit v doprovodu rodičů zdarma s volnou vstupenkou Bambini. Na Rifflsee je také v provozu vůbec první dětská sedačková lanovka na světě, která má kromě jiných dětských specifik i mimořádně nízkou rychlost.