HOCHZEIGER

Lyžařský areál Hochzeiger leží na začátku tyrolského údolí Pitztal. Rodinné lyžařské středisko v Tyrolsku je zejména oblíbeno díky svým širokým sjezdovkám a slunečným svahům. Největší lyžařské středisko v oblasti Pitztal má 40 kilometrů sjezdovek, které leží mezi 1.450 a 2.450 metrů nad mořem.

Proč lyžovat na Hochzeigeru? Především právě kvůli jeho již zmíněným 40 kilometrům upravovaných svahů a záruce kvalitního sněhu po celou lyžařskou. To vše díky poloze v nadmořské výšce přes 2.000 metrů. Hochzeiger je oblíben i pro své ploché svahy a cvičné lanovky u údolní stanice, tři skialpinistické trasy, snowpark a závodní dráhu s měřením času.

Hochzeiger představuje širokou nabídku pro freestyle a náročné lyžaře. Odvážní nadšenci naleznou svou výzvu na padáku s názvem Zirben. 2 kilometry dlouhý svah má sklon až 80 procent a je tak jedním z nejstrmějších sjezdovek v Tyrolsku. Váš čas sjezdu si můžete dokonce změřit na Selftime Race nedaleko lanovky Rotmoosbahnu.

Snowpark Hochzeiger nad centrální stanicí se nachází ve výšce 1.450 metrů a je cílem všech stoupenců freestyle. 15 prvků je rozloženo podél střední linie, procházející skrze celý areál. Snowpark nabízí překážky jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé jezdce.

Daleko od upravovaných sjezdovek se nachází šestikilometrová přírodní trať k sáňkování na Hochzeigeru. Tady můžou milovníci jízdy na saních zažít skutečné eldorado mimo standardní svahy. Začátek tratě se nachází na u horní stanice lanovky Hochzeiger, v nadmořské výšce 2.000 metrů. Každý čtvrtek je pak zájemcům sáňkařská dráha osvětlena i v noci.