KAUNERTAL

Ledovec Kaunertal, nacházející se v sousedním údolí s údolím Pitztal, nabízí svým návštěvníkům následující možnosti: Sice pouze 22 kilometrů sjezdovek, které obsluhuje devět vleků, ovšem spolu s oblastí Fendel se nabídka lyžařských tratí rozšíří na celkem 33 kilometrů. Dále je k dispozici 30 kilometrů terénů k jízdě ve volném terénu. Dobré sněhové podmínky zde panují od od října do června. Zájemci pak mohou navštívit vynikající snowpark se spoustou zábavy.

Ledovcová oblast Kaunertal představuje ráj freestyle. V Kaunertalu má freestyle lyžování dlouhou tradici. Konec konců ledovec Kaunertal byl jedním z prvních lyžařských středisek, která poskytovala speciální vybavení snowboardistům. A na této průkopnické roli se ani v současnosti nic nezměnilo. Na ledovci Kaunertal je permanentně udržován celý areál sněžných parků, který je jedním z nejlepších v Evropě. To vše díky dokonalým tvarům a různorodému nastavení.

Snowpark Kaunertal nabízí několik různých tras s více než 20 prvky. Ty zahrnují vše, co si freestylerovo srdce může jen přát. Vyzkoušet se tady dá funbox kicker, step-up flat box, funpipe a mnoho dalšího. Začátečníci se pak mohou vrhnout na jednodušší triky a naopak na profesionály čekají velké a těžké překážky, které si zaslouží trochu odvahy a respektu. Daleko od snowparku vás pak budou zvát do volného terénu přírodní trasy na freestyle.

Ledovec je vhodný i pro rodiny s dětmi. Hlavně kvůli nim jsou tu upravovány široké panoramatické svahy a děti mladší 10 let cestují na Bambini Freipass zdarma. K dispozici je též Kinderland s dopravním pásem a dobrodružným hřištěm u Bergrestaurant Weißsee. Rodiče s dětmi jsou pak zvání na dětská jídla do restaurace Bergrest.

Ledovec Kaunertal se řadí na čestné místo v předsezónních přípravných programech pro mnoho národních a mezinárodních týmů a lyžařských klubů jak ve sjezdovém lyžování, tak i snowboardingu a běžeckém lyžování. Na závodní dráze FIS pro slalom, obří slalom a Super-G se tady každým rokem připravují závodní jezdci na sezónu.

Návštěvníci ledovce Kaunertal mohou využívat i sousední lyžařský areál Fendels. Ten má dalších 11 kilometrů sjezdovek. Každý čtvrtek je tu možné noční lyžování. A pokud to není dost, pak vězte, že skipas platí i na ledovec Pitztal a lyžařský areál Rifflsee.

A co dělat po lyžování? Než si začnete úžívat après-ski v Kaunertalu, musíte sejít dolů po ledovcové cestě do Feichtenu. Populární místa setkání jsou KIWI (Kirchenwirt) a Pfiffalm, kde si určitě každý návštěvník přijde na své.