LEDOVEC PITZTAL

Následující fakta odlišují ledovec Pitztal od ostatních lyžařských oblastí: lyžuje se tady od září do května, sjezdaři mají k dispozici více než 40 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány 12 vleky (na ledovci samotném a v oblasti Rifflsee), široké a přehledné svahy, pestré varianty jízdy v hlubokém sněhu pro freeridery a v neposlední řadě i snowpark.

V lyžařské oblasti na ledovci Pitztal začíná lyžařská sezóna už koncem léta a trvá až do konce jara. Většina z celkového počtu 22 kilometrů sjezdovek na ledovci je mírně se svažujících. Jsou tedy ideální pro lyžování a zimní dovolenou začátečníků a také rodin s dětmi. V oblasti Hinterbrunnenkogel jsou k dispozici náročnější sjezdy. Lyžařský areál nabízí také snowpark s U-rampou, selftime trať s měřením času a dětské hřiště. Na ledovci je v provozu i restaurace a jeho návštěvníci mohou využít též bobovou dráhu, vyzkoušet snowtubing a děti si užijí hravé lyžování v Pitzis dětském klubu.

Snowpark u lanovky Mittelbergbahn se nachází v nadmořské výšce 3.000 metrů. To umožňuje jeho plné využití již od podzimu. Ve třech oblastech je řada překážek pro začátečníky, pokročilé a profesionály. Najdete tady různé dráhy a boxy, boardercross dráhu a dokonce i halfpipe.

Lyžařský areál na ledovci Pitztal je spojen s oblastí Rifflsee. Z ledovce se tak mohou jeho návštěvníci dostat přímo do lyžařského areálu Rifflsee. Ten nabízí asi 18 kilometry sjezdovek. Použití obou lyžařských středisek je zahrnuto v ceně jednoho skipasu. Další kilometry sjezdovek se otevřou se skipasem Kaunertaler Plus: od 6-ti denního skipasu je lyžování na ledovci v údolí Kaunertal a Fendels v ceně.

Od podzimu do pozdního jara mohou běžkaři trénovat ve výšce 2.200 metrů na Rifflsee, nebo na ledovci ve výšce 2.740 metrů. V závislosti na sněhových podmínkách je na Rifflsee až 5 kilometrů tratí a ledovec skýtá na 7 kilometrů stop. 

Pitztaler Eisarena je rájem pro lezce na ledu. V zimě se lze vypravit na více než 30 zmrzlých vodopádů. Výhodou ledových tras na ledovci Pitztal je to, že tyto cesty jsou přístupné z horní stanice lanovky Mittelbergbahn během několika minut.